788552_LAGIEWNIKI040407_HP19_34
Łagiewniki-01
  • TERMÍN        5.5. – 8.5.2024
  • NÁKLADY   50-60€ odhadované náklady na nocľah

    40-60€   odhadované náklady na dopravu (posádka auta sa vyrovná so šoférom)

    10/25€   náklady spojené s organizáciou (pre pravidelných podporovateľov MŠKW/pre ostatných)

  • DOPRAVA    Individuálna. Účastníkom pomôžeme s organizáciou dopravy a obsadením osobných áut.
  • PRIHLASOVANIE   Prihlasovací formulár

Počas našich spoločných víkendoviek formačného kurzu teológie tela a na seminárnych kurzoch sa stretávame s učením sv. Jána Pavla II., priateľa mladých i rodín – milovníka krásnej lásky a našej Nebeskej Mamy, Panny Márie. Jeho pohľad a myšlienky menia aj naše životy a mnohí túžime spoznať lepšie osobu a život človeka, ktorý má na nás samých taký vplyv. I keď už nie je možné osobné stretnutie, s vierou vo Večnú Lásku sa môžeme spriateliť s Karolom aspoň prostredníctvom návštevy miest, na ktorých žil a pôsobil, i kontaktom s predmetmi, ktoré používal.

Okrem toho práve tomuto svätému pápežovi vďačíme za to, že dnes je po celom svete hojne rozšírená úcta k Božiemu milosrdenstvu.

Tieto dva momenty – obdiv k sv. Jánovi Pavlovi II. a úcta Božiemu milosrdenstvu – sa úžasným spôsobom spájajú práve v poľskom meste Krakov, kam sme sa rozhodli ísť aj tento rok načerpať posilu a vyprosiť milosti pre naše životy a vás všetkých pozývame spoločne vytvoriť takéto putujúce spoločenstvo.

Ubytovanie a strava

Ubytovaní budeme v pútnickom dome na Kalwarii Zebrzydowskej, kde nájdeme odpočinok pre svoje telá i duše v príjemnom prostredí. Izby sú 2-lôžkové.

Kvôli charakteru našej púte a bohatému programu budeme mať raňajky a večere na mieste ubytovania v reštaurácií, ktorá prislúcha k pútnickému domu. Obedy budeme riešiť operatívne na mieste, kde práve budeme.

Cena

Cca 50-60 EUR ubytovanie (3x nocľah, 75PLN/osoba/noc) + cca 40-60 EUR doprava + cca 65-95 EUR náklady na stravu + 10 EUR príspevok na organizáciu pre pravidelných prispievateľov/ 25 EUR príspevok na organizáciu pre ostatných

Vreckové podľa vlastného uváženia (obedy, vstupy do múzeí, suveníry…) napr. cca 500 PLN (100-115 EUR).

Odporúčame mať aj nejakú hotovosť v PLN.

Kurz EUR-PLN si môžete aktuálne overiť na tejto kalkulačke.

Po registrácii obdržíte email s pokynmi k úhrade príspevku na organizáciu a ubytovanie. Je potrebné ho uhradiť do 20.4.2024.

Ak sa po registrácií rozhodnete nakoniec s nami neputovať, prosíme, informujte nás o tom mailom. Ďakujeme za pochopenie.

Program

Zmena programu vyhradená – účastníci a počasie môžu mať vplyv na jeho tvorbu.

1. deň:

5. máj 2024 (nedeľa) – v skorších ranných hodinách nasadneme do áut a vyberieme sa na cestu zo Slovenska do Poľska. Stretneme sa v rodisku sv. Jána Pavla II., vo Wadowiciach. Môžeme sa tešiť na návštevu kostola, v ktorom bol pokrstený, na prehliadku Múzea Jána Pavla II. v jeho rodnom dome, a taktiež si pochutnáme na jeho obľúbených kremówkach.

2. deň:

6. máj 2024 (pondelok) – za priaznivého počasia navštívime Kalwariu Zebrzydowsku, Sanktuárium Umučenia a Božej Matky, a pomodlíme sa pobožnosť krížovej cesty, ktorej jednotlivé zastavenia sú rozmiestnené v priľahlom lesíku. Bude to celodenný pobyt v prírode.

3. deň:

7. máj 2024 (utorok) – vyberieme sa do Lagiewnikov, kde navštívime Sanktuárium Božieho Milosrdenstva a Sanktuárium sv. Jána Pavla II.

4. deň:

8. máj 2024 (streda)– podľa dohody návšteva centra Krakova alebo pamiatky UNESCO soľnej bane vo Wieliczke, kde je soľná kaplnka Jána Pavla II.

V popoludňajších hodinách nasadneme do áut a vyberieme sa na cestu domov, na Slovensko.

Okrem toho každý deň zaradíme do programu sv. omšu, buď v mieste nášho ubytovania alebo v navštívenom sanktuáriu.

Prihlasovanie

Ak ste sa rozhodli spolu s nami zúčastniť tejto exkluzívnej púte, prosíme vás, zaregistrujte sa vyplnením nasledujúceho formulára. Kapacita ubytovania je obmedzená, preto zálohu uhraďte podľa pokynov až po prijatí emailu s výzvou k úhrade, avšak najneskôr do 20.4.2024.

 

Tešíme sa na Vás!

Misijná škola Karola Wojtylu